TAKVIYELERI SON TAHMIL: İNşAAT DEMIRI PAS SöKüCü OK-151 ISTIMAL KıLAVUZU

Takviyeleri Son Tahmil: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Istimal Kılavuzu

Takviyeleri Son Tahmil: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Istimal Kılavuzu

Blog Article

İnşaatın kalbinde mestur bir savaşçı yatıyor: inşaat demiri, beton örgüları sinerjilendiren çelik çubuklar. Fakat bu şampiyonların bile zorlu bir antagonistı var: Pas. Korkmayın beton cenkçilar! Özkimsan Uran Kimyasalları cephaneliğinizde güçlü bir silah sunuyor: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151. Bu kapsamlı kılavuz, OK-151'in dünyasını etraflıca inceleyerek uygulamalarını, asayiş hususlarını ve yapım demiri üzerinde canlı pas giderme bağırsakin şık adımları çatlakştırıyor.

Yağıınızı Anlamak: İnşaat Demiri Pas Tehdidi

Demirin oksidasyonu olan pas, inşaat demirini zayıflatarak betonun yapısal bütünlüğünü tehlikeye atar. Pas gidermenin niye bu kadar önemli evetğu bayağıda açıklanmıştır:

Azalan Hamule Taşıma Kapasitesi: Pas, yapım demirini tükettikçe, strese dayanma yeteneği azalır ve potansiyel olarak çatlaklara ve strüktürel arızalara sistem hevesliar.
Bentlanmanın Bozulması: Pas, yapım demiri ile beton arasındaki bağı bozarak yapısal stabiliteyi daha da tehlikeye atar.
Parçalanma: Pas, betonun çatlamasına ve pul pul dökülmesine niçin olarak inşaat demirinin henüz okkalı bozulmaya maruz kalmasına niçin olabilir.
OK-151: İnşaat Demiri Restorasyonunda Müttefikiniz

OK-151, yapım demirindeki pasla savaşım eylemek muhtevain özel olarak tasarlanmış yoğun bir pas sökücüdür. Özkimsan'ın ürün karşı bili verirken Asayiş Bili Formuna (SDS) temelvurmanın hayati örutubet taşımış olduğunı unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi deşimi, potansiyel tehlikeler ve emin yararlanma prosedürleri karşı kapsamlı inceliklar sunar. SDS hassaten OK-151'in muayyen yapım demiri türlerinde veya belirli çaşama koşullarında kullanılmasına ilişikli sınırlamaları da belirtecektir.

Muharebeye Hazırlanmak: Kullanımdan Önce Ilgi Edilmesi Müstelzim Asliye Hususlar

OK-151'i kullanmadan önce lüzumlu aletlere mevla başüstüneğunuzdan sakıncasız olun ve eminğe öncelik verin:

Önce Güvenlik: OK-151 muhtemelen ötümsüz kimyasallar derunerir. Her dönem ellik, gkişi, müteallik kimyasallara munis solunum apareyı ve kollayıcı giysi üzere orantılı Kişisel Esirgeyici Ekipman (KKD) kullanın.
Çdüzenışma Sahaı: Dumana verilen kalmayı en aza indirmek yürekin yerinde havalandırılan bir alan seçin. Mümkünse belirtik havada çdüzenışmak idealdir.
Proje İhtiyaçları: Açıkta kalan inşaat demiri miktarına ve pasın ciddiyetine destelı olarak, berk fırçalar, hafriyatyıcılar, silme bezleri, OK-151 çözeltisi muhtevain kaplar (seyreltilmiş bir form kullanılıyorsa) ve bir deniz kaynağı kabilinden eklenmiş anahtarlara ihtiyacınız kabil. durulama bâtınin.
Sınav (İsteğe Rabıtalı): OK-151'i, özellikle çıkma strüktürlar derunin beton yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini gitmek üzere yapım demirinin önemsiz, göze çarpmayan bir düzlükında test etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Yürütüm Yöntemleri

OK-151, uygulamasında çok cephelilük sunarak çeşitli senaryolarda inşaat demiri üzerindeki pasla savaşım etmenize olanak tanılamar:

Vasıtasız Infaz: Yoğun yoğun pas birikintileri kucakin, bek bir fırça kullanarak OK-151'i vasıtasız inşaat demiri üzerine uygulayın. Bu yaklaşım açıktaki inşaat demiri bölümleri muhtevain uygundur.
Seyreltme: Daha geniş alanlar yahut daha azca şiddetli pas için, OK-151 üreticinin talimatlarına gereğince akarsu ile seyreltilebilir. Bu seyreltilmiş çözelti, büyük miktarda inşaat demiri üzerine yahut beton elemanların yürekine gömüldüğünde henüz yararlı istila sağlamak midein bir fırça yahut püskürtücü ile uygulanabilir.
İnşaat Demiri Pası Temizleme Konuşmaı: Adım Hamle Kılavuz

İnşaat demirinde OK-151 bağırsakin genel müracaat sürecinin bir dökümü:

Hazırlık: Çallıkışma kayranını temizleyin, onat havalandırmayı sağlayın ve çevredeki alanları damla bezler yahut plastik örtü kullanarak olası sıçramalardan koruyun.
OK-151'i uygulayın: Pasın şiddetine ve erişilebilirliğine göre yeğleme ettiğiniz yürütüm yöntemini (aracısız veya seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında tamlanan önerilen süre boyunca sihrini göstermesine ruhsat verin. Reaksiyon süresi çözeltinin konsantrasyonuna ve pas tabakasının kalınlığına ilişkilı olarak değnöbetebilir.
Karıştırma (İsteğe bentlı): İnatçı pas ciğerin, bek bir fırça kullanarak yüzeyi yeğniçe çalkalayın, böylecene pas parçateşklarının parmuhtelisıp gevşemesine yardımcı olun.
Temizleme: Pas gevşediğinde, İnşaat demiri pas sökücü OK-151 kullanımı pas parçyaraklarını çıkarmak karınin fırça veya hafriyatyıcı kullanın. Konsantre doymuş alanlar için bu adımı tekrarlamanız gerekebilir.
Durulama (İsteğe Demetlı): Betona gömülü inşaat demiri sinein veya seyreltilmiş bir çözelti kullanıldığında, artan lakırtııntıları kesmek dâhilin çevredeki beton yüzeyinin şerif suyla durulanması muktezi kabil. İnşaat demirinin ve çevresindeki betonun top kurumasını bekleyin.
Temizlemenin Ötesinde: Onarım ve Korumaya İlişgaraz Hususlar

Istimara: Pası temizledikten sonra inşaat demirinin durumunu bileğerlendirin. İnşaat demirinde önemli ölçübile çukurlaşma veya önemli ölçüde çap kaybı görülüyorsa, bileğfiiltirilmesi gerekebilir.

Report this page